zmień miasto
Jesteś tutaj:
ZNAJDŹ OFERTĘ PRACY
Rodzaj pracy
 
 
Branża
BRANŻE

3 najważniejsze zasady tworzenia CV

czwartek, 12-11-2020 (00:00:00) | komentarze (0)


W sieci jest dostępnych wiele szablonów, pomagających stworzyć CV. Dzięki nim nie musisz już się martwić o układ graficzny – wystarczy, że wybierzesz odpowiedni dla siebie szablon. Jednak nawet takie strony internetowe nie pomogą Ci we wszystkim.

Kobieta na rozmowie kwalifikacyjnejTworzenie CV krok po kroku

Najważniejsze musisz zrobić jeszcze przed wyborem szablonu, co by nie marnować własnego czasu. W końcu to nie tylko wygląd decyduje o tym, czy rekruterzy spojrzą na Ciebie bardziej przychylnie. Oczywiście zasad stworzenia idealnego CV jest całe mnóstwo, na dobry początek polecamy zapoznać się z tymi trzema. Z nimi na pewno pójdzie Ci zdecydowanie łatwiej podsumowanie własnego życia zawodowego.

  • Ustalenie celu. Tak naprawdę CV pisze się pod stanowisko, na które chcesz aplikować. Można wtedy odpowiednio podkreślić Twoje doświadczenia i kompetencje, które będą najbardziej kluczowe na danym stanowisku. Ustalenie celu pozwala również na wybór odpowiedniego układu graficznego – inny by był dla księgowej, a inny dla animatora. Taki szczegół zaważy o tym, czy rekruterzy będą na Ciebie patrzeć jak na osobę w pełni profesjonalną.
  • Dobry plan. Masz już cel? To teraz rozpisz sobie na kartce, co chcesz zawrzeć w swoim CV. Na tym etapie musisz zdecydować, jakie informacje są najważniejsze, a jakie nie muszą się pojawiać. Dzięki temu rozplanujesz odpowiednio układ, podkreślając swoje wszystkie atuty. Zaplanowana selekcja informacji – oto Twój klucz do sukcesu!
  • Superpoprawność. Po wyborze układu i po spisaniu całego swojego życia zawodowego na kartce A4 przydałoby się zwrócić uwagę, czy nie ma tam jakichś błędów. Niestety oczy ludzkie są leniwe i rzadko kiedy jesteśmy w stanie wyłapać literówki w samodzielnie przygotowanym tekście. Dlatego tez warto spotkać się z doradcą zawodowym! Drugi człowiek wyłapie wszystkie błędy, których Twoje oko zwyczajnie już nie zauważa. W dodatku nie ma to jak rozmowa z prawdziwym profesjonalistą – żaden z szablonów nie zastąpi doświadczenia doradcy, z którym będziesz w stanie nie tylko zweryfikować poprawność swojego CV, ale dopytać się o aktualną sytuację na rynku czy też dowiedzieć się jak najwięcej o rozmowie kwalifikacyjnej.

I tu pojawiamy się my, cali na… rakietowo! 19 listopada 2020 organizujemy wirtualne Targi Pracy Uniwersytetu Pedagogicznego (https://www.abk.up.krakow.pl/news,617.html) pod hasłem "Wybierz lepszy start w przyszłość". Podczas tego wydarzenia będziesz mieć okazję porozmawiać z doradcami zawodowymi i skonsultować swoje CV. Poznasz też inne zasady tworzenia CV i, nim się spostrzeżesz, zostaniesz prawdziwym mistrzem!

Zarejestrować możesz się tutaj: https://targipracyup.pl/ Serdecznie zapraszamy!

Wstęp jest darmowy, a wydarzenie zostało zrealizowane w ramach projektu "UProgu Kariery" – współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

ip

fot. Edmond Dantès z Pexels

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Dodaj opinię

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

REKLAMA
FB dlaMaturzysty.pl reklama